mojaceramika.pl

Wszystko nt. Ceramiki

TOP 3 zalety ceramicznego zlewozmywaka.

Zastanawiasz się czy warto kupić zlew ceramiczny? Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych produktów. Należałoby znać ich wady i zalety, by dokonać możliwie jak najlepszego wyboru.
Warto zauważyć, że zlewozmywak ceramiczny spełnia dwie ważne funkcje – funkcjonalną i estetyczną. Faktem jest, że produkty te charakteryzują się dużą wytrzymałością, a jednocześnie są niezwykle eleganckie. Jeśli jednak i to nie do końca przekonuje Cię do jego wyboru poznaj trzy dodatkowe zalety, które sprawią, że będziesz chciał mieć go i w swojej kuchni.
1. Odporny na uszkodzenia.
Zważmy uwagę, że w kuchni dzieje się naprawdę dużo. Nie zawsze musimy gotować czy przyrządzać jakikolwiek posiłek, by mieć kontakt z urządzeniami czy meblami kuchennymi. Poza tym pełnią one wspomniane dwie podstawowe funkcje – chcemy żeby ładnie się prezentowały i jednocześnie były funkcjonalne. Jeśli chodzi o zlew ceramiczny to możemy być spokojni o różnego typu uszkodzenia. A wynika to z jego wykonania – powstaje on z kamionki szlachetnej. Następnie jest on poddany procesowi wypalania w piecach w wysokiej temperaturze. To wszystko sprawia, że ciężko będzie nam go poważnie uszkodzić. Dzięki temu w niemal idealnym stanie może nam posłużyć na wiele lat.
2. Odporny na kwasy.

Marokańskie skarby: Safi

Materiał, z którego wykonany jest zlew ceramiczny odporny jest również na kwasy. To niezwykle ważna cecha, która jest przydatna dla każdego z nas. W końcu często pojawiają się na nim zabrudzenia po kawie czy herbacie. Nie straszny będzie także sok z cytryny czy buraków. Bo nawet jeśli się one pojawią to łatwo będziemy mogli je zmyć. Zatem jeśli zależy nam na tym, by łatwo utrzymać zlew w czystości to kolejny argument, by wybrać zlew ceramiczny.
3. Funkcjonalność.
Hasło „funkcjonalność” to słowo kluczowe już podczas projektowania domu. W kuchni nie może być inaczej. W końcu to pomieszczenie, gdzie wygląd jest równie ważny jak wspomniana funkcjonalność. Wystarczy przejrzeć kilka ofert, by zauważyć, że zlewy ceramiczne są głębokie i obszerne. Do naszej dyspozycji często są także komory pomocnicze, które ułatwiają codzienne obowiązki w kuchni. Zlewy te są zatem niezwykle praktyczne.
Podsumowując, jeśli jesteś w trakcie remontu lub też po prostu chcesz zmienić swój stary zlew powinieneś na poważnie rozważyć wybór zlewozmywaka ceramicznego. Posiada on wiele znaczących zalet. Najważniejsze jest to, że w prosty sposób możesz go utrzymać w czystości. Jest on odporny na uszkodzenia i kwasy, dzięki czemu nie musisz martwić się o nieprzewidziane sytuacje.