mojaceramika.pl

Wszystko nt. Ceramiki

Naczynia bez zacieków ze zmywarki

Wyciągasz naczynia ze zmywarki z zamiarem ułożenia na półkach kuchennych i odkrywasz, że szklanki i kieliszki mają nieestetyczne zacieki i resztki proszku? Znasz to? A przecież wystarczy kilka drobiazgów, żeby na zawsze pozbyć się tego problemu!

Jak uniknąć zacieków?

Po pierwsze, do mycia w zmywarce powinno się używać specjalnie do tego celu dedykowanych: proszku, soli i nabłyszczacza. Polecane produkty w tych kategoriach znajdziesz na portalu tajemnice.pl. Jeśli chcesz mieć lśniące naczynia i wydłużyć żywotność zmywarki, zapomnij o gotowych tabletkach „sto w jednym”. Zmywarka została skonstruowana tak, by dozować odpowiednie ilości każdej substancji w odpowiednich momentach mycia, a nie dodawać do zbiornika wszystko na raz. Jeśli użyjesz tych środków osobno, jesteś jedną nogą za linią mety w drodze do czystych naczyń, bez zacieków. Po drugie należy zadbać, by filtr zmywarki był czysty. Jeśli kiedykolwiek używałeś tabletek do zmywarki, z pewnością w filtrze są zabrudzenia. Inna sprawa, że prawdopodobnie są tam tak czy siak, ale tabletki nie zawsze rozpuszczają się do końca i większe ich części często blokują sitko filtra, umożliwiając gromadzenie się tam brudu, zanim do końca się rozpuszczą.

Wymień filtr

Kiedy zmywarka ma brudny filtr nie odprowadza właściwie wody i zanieczyszczeń, a to nie sprzyja czystości naczyń. Pamiętaj, by naczynia umieszczać zawsze tak, by nie zbierała się w nich woda. Umożliw jej swobodne odcieknięcie. Po trzecie, kiedy tylko zmywarka skończy mycie, otwórz ją i wysuń szuflady. Kiedy naczynia są jeszcze nagrzane, nadmiar wody odparuje wtedy (co będzie dobrze widoczne), a na naczyniach, dzięki temu, nie pozostaną zasieki. Jeśli otworzysz zmywarkę później, resztka wody na naczyniach zdąży już ostygnąć i nie wyparuje tak szybko. Powolne parowanie i ściekanie zostawi na naczyniach ślady w postaci osadu, co będzie wyglądać mało estetycznie, szczególnie na szklankach i kieliszkach. Aby uniknąć sytuacji, w której szkło trzeba dodatkowo czyścić, przecierać lub ponownie myć, zastosuj się do powyższych porad i pozbądź problemu!