mojaceramika.pl

Wszystko nt. Ceramiki

Konkretny projekt łazienki podział stref i realizacja

W obecnych czasach staramy się aktywnie korzystać ze wskazówek, jakie uzyskujemy od architekta. Z pewnością w dużej mierze pozwala nam to na właściwe wykonanie projektu łazienki, gdzie skupiamy się przede wszystkim na przygotowaniu planu wnętrza. W takich wypadkach istotny jest podział na strefy, ponieważ w ten sposób łatwiej jest zaplanować rozmieszczenie poszczególnych urządzeń łazienkowych. Strefa sucha to miejsce, gdzie powinniśmy rozmieścić różnego rodzaju szafki, ręczniki czy też nawet wykorzystać wolną przestrzeń i umieścić pralkę. W strefie mokrej możemy zamontować prysznic lub kabinę prysznicową. W większych łazienkach jest, to idealna strefa do postawienia wanny bądź jacuzzi.

Umowna dokumentacja techniczna łazienki

Architekt z łatwością sporządzi tego typu dokumentację techniczną, która jest istotnym elementem dla wspomnianej łazienki. W taki sposób jesteśmy w stanie bez większego trudu rozmieścić ewentualne rury, czy też inne przyłącza wodne, które są tutaj jednym ciągiem, pozwalającym doprowadzić wodę, zarówno do umywalki, jak i kabiny. Pamiętajmy, że łazienka musi być dostosowana bezpośrednio pod instalację grzewczą czy elektryczną. Sam rodzaj ogrzewania odgrywa tutaj istotną rolę. W nowoczesnych łazienkach często sięga się po ogrzewanie podłogowe, uzupełnione przez klasyczne grzejniki. Dzięki takiemu ogrzewaniu możemy liczyć na lepszy komfort, jednak robocizna jest nieco większa. Jeśli zaś chodzi o wszystkie połączenia elektryczne, muszą być one poprowadzone z dala od wilgotnych miejsc. W ten sposób tylko fachowcy są w stanie dobrze zaplanować i przeprowadzić rozmieszczenie kabli w łazience. Nie powinniśmy w łazience pozostawiać gołych ścian, lepiej, zamiast tego jest zastosować dodatkowe płytki ceramiczne czy nawet grubszą terakotę, która idealnie chroni powierzchnię ścian przed zniszczeniem i wilgocią.

Płytki porcelanowe tańsze od kamienia

Gres porcelanowy to z pewnością ciekawa opcja, która sprawdzi się jako pewien element aranżacyjny, który idealnie spisuje się na tle każdej łazienki. W droższych łazienkach możemy z kolei postawić na naturalny granit czy marmur, który prezentuje się zjawiskowo we właściwym zestawieniu. Jeśli nas nie stać na drogi kamień, to jego imitacja w formie gresu, jak najbardziej okaże się tańszą możliwością wykończenia ścian w łazience. Projekt dobrze zrealizowanej łazienki to przede wszystkim koszta. Jeśli przyjmujemy, że dzisiaj cena 120 złotych za metr kwadratowy przestrzeni, nie jest wygórowaną kwotą. Trzeba się jednak liczyć z tym, że droższy projekt łazienki może nas kosztować dwukrotnie więcej, dlatego odpowiednie planowanie i działanie jest wskazane.